mango_logo_white 7

Wykończenia pod klucz

„Aby odmienić życie na lepsze, wystarczy jedna dobra decyzja.”    JIM ROHN.

Teraz zdecyduj, że chcesz mieszkać piękniej, żyć, pracować i odpoczywać w idealnie zorganizowanej przestrzeni.

Usługa pod klucz oznacza, że w obrębie jednej firmy klient dostaje pełny pakiet:

projekt * wykonawstwo * nadzór

Dziś możesz podjać decyzję o:

 • dobrym projekcie
 • profesjonalnym remoncie bez stresu, który zakończy się w umówionym czasie
 • jednej firmie, która zajmie się wszystkim od początku do końca, tak byś mógł w spokoju realizować swoje obowiązki

Dla kogo?

Nasza obsługa wykonawcza „pod klucz” dedykowana jest inwestorom, którzy:

 • nie mają czasu lub nie chcą zajmować się prowadzeniem remontu
 • posiadają mieszkanie/ dom do wykończenia na terenie Krakowa, a sami przebywają poza jego granicami
 • nie mogą uczestniczyć w spotkaniach projektowych ani też zaangażować się w poprowadzenie budowy
 • oczekują przejęcia kompleksowej realizacji inwestycji przez jeden zespół fachowców
 • oczekują pełnej spójności projektu z realizacją
 • są zapracowani, pełnią odpowiedzialne stanowiska, posiadają dzieci lub inne, angażujące zajęcia
 • nie będą w stanie rozwiązywać problemów, koordynować spotkań, telefonów, dostaw materiałów w ciągu dnia by zapewnić płynny przebieg prac
 • dla osób nie mających wiedzy i doświadczenia budowlanego, które obawiają się nierzetelnych fachowców

oraz tym, którym zależy na:

 • terminowości – dotrzymamy terminu zawartego w umowie
 • dbałości o detal, dopracowaniu szczegółów, zachwycającej jakości
 • stosowaniu  trwałych i sprawdzonych rozwiązań
 • oszczędności czasu, dodatkowych rabatach

Co zrobimy dla Ciebie?

Zaprojektujemy

Poziom naszego projektowania jest wysoki.

Nie jesteśmy firmą, która projektuje przy okazji wykończeń wnętrz, lecz biurem projektowym z tradycjami, które posiada wykwalifikowany zespół architektów. Wykończenia zewnętrzne są słabym punktem całego procesu, dlatego też wyselekcjonowaliśmy grupę najlepszych fachowców, żeby  wspomagać naszych inwestorów na całej linii realizacji wnętrz.

Zamówimy Materiały

Dobierzemy całe wyposażenie, kolorystykę i dodatki

Dział zamówień materiałów zajmie się doborem wyposażenia łazienek, mebli ruchomych, tkanin, oświetlenia, drzwi, podłóg oraz wszystkich pomniejszych elementów budujących wnętrze. Jeśli propozycja okaże się nietrafna lub zbyt droga znajdziemy alternantywne rozwiązania. Przygotujemy zamówienia, skoordynujemy dostawę i transport, zorganizujemy wniesienie, a w razie potrzeby przeprowadzimy proces reklamacji.

Wykończymy

Solidnie i na czas.

Dostarczymy odpowiednich fachowców i podwykonawców. Sporządzimy harmonogram budowy oraz skoordynujemy następujące po sobie prace i zdarzenia. Zepniemy je z zamówieniami materiałów oraz pomiarami i montażami w odpowiednim czasie, tak by prace posuwały się sprawnie do przodu, bez zbędnych przestojów.

Zastąpimy Cię

Sprawując zastępstwo inwestorskie.

Nie musisz być obecny na budowie, podczas sporządzania zamówień w sklepach, przy podpisywaniu umów, czy protokołów odbioru. Przy realizacjach pod klucz świadczymy pełny zakres zastępstwa inwestorskiego. Jeśli nie masz możliwości przyjechać, komunikujemy się przez mail/ telefon/ messanger otrzymasz od nas także zdjęcia oraz raporty.

korzyści

Nadzór nad Budową

Zastępstwo Inwestorskie

Architekt Mango Studio nadzoruje realizację mieszkania pod klucz przez cały czas jej trwania. Zajmuje się koordynacją prac poszczególnych ekip obecnych na miejscu. W porozumieniu z kierownikiem budowy rozwiązuje napotkane kwestie sporne oraz sprawy na budowie. Wykończenie mieszkania wspomaga dodatkowymi rysunkami, a także podejmuje niezbędne działania – reaguje na bieżąco w zależności od potrzeb.

Logistyka

Harmonogram Prac

Mango Studio sprawuje pieczę nad sprawną logistyką budowy. Zajmuje się m.in. prowadzeniem zamówień, koordynacją dostaw materiałów wykończeniowych i elementów wyposażenia. W imieniu inwestora przeprowadza reklamacje, pilnuje pomiarów i montażu, a także dozoruje budowę oraz specjalistów obecnych na miejscu budowy, w tym stolarzy, kamieniarzy, parkieciarzy, krawcowych, dostawców mebli itd.

Rabaty

Nawet do 40%

Współpracujący z nami inwestor korzysta z wypracowanych przez lata naszych warunków handlowych i upustów z firmami partnerskimi oraz salonami sprzedaży.

Przy realizacji wykończenia mieszkania pod klucz inwestor płaci za materiały z montażem nie 23%, a 8% VAT.

Bezcenne

Spokojna Głowa

Wykończenie pod klucz to oszczędność czasu i pieniędzy – inwestor przyjeżdża na miejsce budowy wtedy, kiedy ma takie życzenie. Otrzymuje klucze do gotowego, posprzątanego mieszkania urządzonego zgodnie z jego potrzebami oraz przekazanymi wcześniej uwagami. Architekci Mango Studio prowadzą projekt w taki sposób, aby jak najmniej obarczyć inwestora stresującymi obowiązkami związanymi z prowadzeniem budowy – wszystkim zajmują się za niego.

* Co oznacza zastępstwo inwestorskie? *

 Nie ma zewnętrznie narzuconych standardów zastępstwa inwestorskiego, stąd w różnych firmach mogą one wyglądać bardzo różnie.  W Mango Studio zastępstwo inwestorskie nazywamy  INWESTORSKIM CONCIERGE i oznacza:

 • reprezentowanie inwestora podczas całego procesu realizacji inwestycji 
 • sporządzenie harmonogramu prac wszystkich podwykonawców, by zapewnić maksymalną płynność budowy, tzw. kalendarza budowy
 • nadzór nad ekipą wykonawczą i osobami przewijającymi się przez budowę, zgładzanie inwestorowi ewentualnych nieprawidłowości wykonania przez wykonawców z zewnątrz
 • przejęcie i wyręczanie inwestora z obowiązków inwestorskich, t.j.:
  • obecność przy pomiarach, montażach
  • rozliczenia ekip, podwykonawców,
  • dopełnienie umów i wszelkich formalności (odbiory częściowe i końcowy, protokoły)
 • dyspozycyjność w trakcie trwania procesu realizacji, w dni robocze 8-19
 • czuwanie nad zgodnością realizacji z projektem
 • wyjaśnianie wykonawcom wszelkich wątpliwości projektowych, wsparcie projektowe dotyczące bieżących sytuacji
 • przygotowanie budowy pod kątem materiałów i elementów wyposażenia
 • sporządzenie zamówień wszystkich materiałów niezbędnych do przeprowadzenia realizacji [proform, zamówień internetowych, wycen, refaktur]
 • stały kontakt ze sklepami stacjonarnymi i internetowymi
 • kontrola postępu zamówień, ponaglanie opieszałych sprzdawców
 • przeprowadzanie zwrotów, procesu reklamacji

 Oferujemy naszym klientom kompleksową realizację, od A-Z. Selekcjonujemy ekipy wykonawcze pod kątem wysokich standardów, dbałości o detal, umiejętności czytania projektu, po to by realizacja była maksymalnie zgodna z założeniami. Dla każdej inwestycji dedykowany jest kierownik budowy odpowiedzialny za realizację inwestycji.

Żeby zamieszkać w wymarzonym domu nie wystarczy zlecić projekt, trzeba także przeprowadzić prace wykonawcze.

Nawet najpiękniejsze wizualizacje nie są jeszcze gotową realizacją.

Doświadczenie pokazuje, że czasem od jednego do drugiego jest bardzo daleka i wyboista droga. Od ponad 12 lat prowadzimy biuro projektowe, a od 5 lat świadczymy także usługi remontowo-wykończniowe, które są odpowiedzią na potrzeby naszych inwestorów. Nasi klienci oczekują kompleksowej obsługi w jednym miejscu. Nie każdy jest w stanie samodzielnie prowadzić realizację budowy z różnych przyczyn. Z powodu braku czasu, angażującej pracy, prowadzenia własnej firmy, pełnienia wysokiego stanowiska, czy innych odpowiedzialnych zajęć. Dla niektórych remont wiąże się z silnym stresem, niemożnością przewidzenia i zapobieżenia nieoczekiwanym problemom, niespodziewanym płatnościom, niesubordynacji lub nierzetelności ekip wykończeniowych. Obawa wynikająca z  nieznajomości rynku, technologii budowlanych i w związku z tym podatności na wykorzystanie niewiedzy przez nieuczciwych wykonawców jest w pełni uzasadniona.

Kto ma za sobą chociażby jeden remont ten ma świadomość, że budowa nie poprowadzi się sama. 

Remont to także projekt.

Remont potrzebuje planowania, harmonogramu, nadzorowania, modyfikacji pierwotnego planu, wprowadzania planów B, C, D…, lecz przede wszystkim dużego  zaangażowania czasowo-emocjonalnego. Jest to dodatkowa praca na pełnym etacie. Remont wiąże się z nieustanną aktywnością, obecnością na placu budowy, konfrontacją z ekipami,  nadzorowaniem przepływu informacji, dostarczeniem materiałów w odpowiednim czasie oraz koniecznością podejmowania szybkich i kluczowych decyzji, których późniejsza chęć zmiany zwykle bywa kosztowna.  Dlatego też oferujemy swoje usługi skutecznego zarządzania budową oraz sprawowania wszelkich obowiązków w imieniu inwestora podczas trwania prac wykonawczych.

Dlaczego zajmujemy się wdrażaniem projektów?

Ponieważ architekt powinien być także managerem budowy. Inaczej wizja pozostanie na papierze.

Wychodzimy z założenia, że każdy powinien zajmować się tym, na czym się najlepiej zna. Inwestor powinien spokojnie pracować, a architekt nie tylko zaprojektować, lecz pomóc zrealizować wnętrze do którego się zobowiązał. Oddając projekty zbyt rzadko mogliśmy cieszyć się z inwestorami efektem finalnym w postaci wykończonego wnętrza zgodnie z projektem oraz wszystkimi założeniami. Pozostawienie inwestora z wizualizacją lub projektem w ręku oraz niewiadomą ekipą wykonawczą było jak pozostawienie go w środku lasu, w połowie drogi do celu. Nielicznym udawało się wyjść z niego bez szwanku. Z naszych wieloletnich obserwacji możemy wyciągnąć wniosek, że próby przeprowadzenia remontu przez osoby, które mają niewielkie lub zerowe doświadczenie na tym polu, w 90% przypadków kończy się unhappy-endem. Nauka wynikająca z popełnionych po drodze błędów, licznych przeróbek, złych zamówień materiałów, reklamacji, generujących ogromne opóźnienia, jest w tym wypadku niezwykle kosztowna i silnie stresująca. Wydatki, które się nie kończą, prace, które się przeciągają, fachowcy, których nigdy nie ma, stałe funkcjonowanie w napięciu, powoduje, że inwestorzy finalnie osiągają fazę ” wszystkojednomijest” byle tylko ten koszmar nareszcie się zakończył, akceptując przy tym rozwiązania i materiały zastępcze lub prowizoryczne. Przewlekły stres powoduje, że przestają odróżniać to, co ważne, od spraw błahych. Nie mogliśmy dłużej się na to godzić. Przejęliśmy pełną kontrolę nad całym procesem. Jedynie holistyczne, całościowe podejście daje gwarancję sukcesu.

to klucz do Twojego wnętrza…

Profesjonalny projekt jest fundamentalną kwestią, aczkolwiek nawet najlepszy i najpiękniejszy, jest tylko połową klucza do wymarzonego wnętrza. Nie wystarczy przekazać go jakiejkolwiek ekipie wykonawczej. Kto kiedykolwiek coś remontował, czy wykańczał ten wie, że dopiero w tym miejscu zaczyna się prawdziwa zabawa. Statystyki pokazują, że 1 na 6 osób w trakcie prac przynajmniej raz zmienia wykonawcę, ze względu na złą jakość usług. Nierzetelny wykonawca kosztuje inwestora podwójnie, a czasem i potrójnie. Jeśli wykonał już część swojej pracy wówczas zniszczeniu ulega jakaś część materiału mniej lub bardziej kosztowna. Nie dość, że trzeba ją zakupić ponownie, to od nowa należy szukać wykonawcy, rezerwować termin i zapłacić podwójnie za demontaż i montaż. Po licznych złych doświadczeniach zdecydowaliśmy się dla dobra i maksymalnego komfortu naszych inwestorów przejąć kontrolę nie tylko nad projektem, lecz całym procesem wykonawczym.

1

przed

po

3
IMG_3677
1-1-1840x
2