logo gradient BIAŁE M www 2

projekty pod klucz

* wykończenie pod klucz * zastępstwo inwestorskie *

Nadzór nad Budową

Zastępstwo Inwestorskie

Architekt Mango Studio nadzoruje realizację mieszkania pod klucz przez cały czas jej trwania. Zajmuje się koordynacją prac poszczególnych ekip obecnych na miejscu. W porozumieniu z kierownikiem budowy rozwiązuje napotkane kwestie sporne oraz sprawy na budowie. Wykończenie mieszkania wspomaga dodatkowymi rysunkami, a także podejmuje niezbędne działania – reaguje na bieżąco w zależności od potrzeb.

Logistyka

Harmonogram Prac

Mango Studio sprawuje pieczę nad sprawną logistyką budowy. Zajmuje się m.in. prowadzeniem zamówień, koordynacją dostaw materiałów wykończeniowych i elementów wyposażenia. W imieniu inwestora przeprowadza reklamacje, pilnuje pomiarów i montażu, a także dozoruje budowę oraz specjalistów obecnych na miejscu budowy, w tym stolarzy, kamieniarzy, parkieciarzy, krawcowych, dostawców mebli itd.

Rabaty

Nawet do 40%

Współpracujący z nami inwestor korzysta ze wszystkich wypracowanych przez Mango Studio warunków handlowych i upustów z firmami partnerskimi oraz salonami sprzedaży.

Przy realizacji wykończenia mieszkania pod klucz inwestor płaci za materiały z montażem nie 23%, a 8% VAT.

Bezcenne

Spokojna Głowa

Wykończenie pod klucz to oszczędność czasu i pieniędzy – inwestor przyjeżdża na miejsce budowy wtedy, kiedy ma takie życzenie. Otrzymuje klucze do gotowego, posprzątanego mieszkania urządzonego zgodnie z jego potrzebami oraz przekazanymi wcześniej uwagami. Architekci Mango Studio prowadzą projekt w taki sposób, aby jak najmniej obarczyć inwestora stresującymi obowiązkami związanymi z prowadzeniem budowy – wszystkim zajmują się za niego.

Co oznacza zastępstwo inwestorskie?

Nie ma zewnętrznie narzuconych standardów zastępstwa inwestorskiego, stąd w różnych firmach mogą one wyglądać bardzo różnie.

 W Mango Studio zastępstwo inwestorskie nazywamy  INWESTORSKIM CONCIERGE i oznacza:

 • reprezentowanie inwestora podczas całego procesu realizacji inwestycji 
 • sporządzenie harmonogramu prac wszystkich podwykonawców, by zapewnić maksymalną płynność budowy, tzw. kalendarza budowy
 • nadzór nad ekipą wykonawczą i osobami przewijającymi się przez budowę, zgładzanie inwestorowi ewentualnych nieprawidłowości wykonania przez wykonawców z zewnątrz
 • przejęcie i wyręczanie inwestora z obowiązków inwestorskich, t.j.:
  • obecność przy pomiarach, montażach
  • rozliczenia ekip, podwykonawców,
  • dopełnienie umów i wszelkich formalności (odbiory częściowe i końcowy, protokoły)
 • dyspozycyjność w trakcie trwania procesu realizacji, w dni robocze 8-19
 • czuwanie nad zgodnością realizacji z projektem
 • wyjaśnianie wykonawcom wszelkich wątpliwości projektowych, wsparcie projektowe dotyczące bieżących sytuacji
 • przygotowanie budowy pod kątem materiałów i elementów wyposażenia
 • sporządzenie zamówień wszystkich materiałów niezbędnych do przeprowadzenia realizacji [proform, zamówień internetowych, wycen, refaktur]
 • stały kontakt ze sklepami stacjonarnymi i internetowymi
 • kontrola postępu zamówień, ponaglanie opieszałych sprzdawców
 • przeprowadzanie zwrotów, procesu reklamacji

 Oferujemy naszym klientom kompleksową realizację, od A-Z. Selekcjonujemy ekipy wykonawcze pod kątem wysokich standardów, dbałości o detal, umiejętności czytania projektu, po to by realizacja była maksymalnie zgodna z założeniami. Dla każdej inwestycji dedykowany jest kierownik budowy odpowiedzialny za realizację inwestycji.

Żeby zamieszkać w wymarzonym domu nie wystarczy zlecić projekt, trzeba także przeprowadzić prace wykonawcze. Nawet najpiękniejsze wizualizacje nie są jeszcze gotową realizacją, a doświadczenie pokazuje, że czasem od jednego do drugiego jest bardzo daleka i wyboista droga.

Od ponad 11 lat prowadzimy biuro projektowo-wykonawcze specjalizujące się w kompleksowej obsłudze inwestorów. Nie każdy jest w stanie samodzielnie prowadzić realizację budowy z różnych przyczyn. Z powodu braku czasu, jednoczesnej angażującej pracy, prowadzenia własnej firmy, pełnienia wysokiego stanowiska, czy innych odpowiedzialnych zajęć. Dla niektórych remont wiąże się z silnym stresem, niemożliwością przewidzenia i zapobieżenia nieoczekiwanym problemom, niespodziewanym płatnościom, niesubordynacji lub nierzetelności ekip wykończeniowych. Obawa wynikająca z  nieznajomości rynku, technologii budowlanych i w związku z tym podatności na wykorzystanie niewiedzy przez nieuczciwych wykonawców jest w pełni uzasadniona.

to klucz do Twojego wnętrza…

Profesjonalny projekt jest fundamentalną kwestią, aczkolwiek nawet najlepszy i najpiękniejszy, jest tylko połową klucza do wymarzonego wnętrza. Nie wystarczy przekazać go jakiejkolwiek ekipie wykonawczej. Kto kiedykolwiek coś remontował, czy wykańczał ten wie, że dopiero w tym miejscu zaczyna się prawdziwa zabawa. Statystyki pokazują, że 1 na 6 osób w trakcie prac przynajmniej raz zmienia wykonawcę, ze względu na złą jakość usług. Nierzetelny wykonawca kosztuje inwestora podwójnie, a czasem i potrójnie. Jeśli wykonał już część swojej pracy wówczas zniszczeniu ulega jakaś część materiału mniej lub bardziej kosztowna. Nie dość, że trzeba ją zakupić ponownie, to od nowa należy szukać wykonawcy, rezerwować termin i zapłacić podwójnie za demontaż i montaż. Po licznych złych doświadczeniach zdecydowaliśmy się dla dobra i maksymalnego komfortu naszych inwestorów przejąć kontrolę nie tylko nad projektem, lecz całym procesem wykonawczym.

1

przed

po

3
IMG_3677
1-1-1840x
2