logo gradient BIAŁE M www 2

Jesteśmy  firmą projektowo-wykonawczą z 12 letnim doświadczeniem. Przez ten czas zrealizowaliśmy setki wnętrz o różnym przeznaczeniu i w różnym zakresie. Oferujemy bardzo szeroki wachlarz usług. Zaczynaliśmy w Krakowie w 2007 r. jako studio projektowania wnętrz.

Obecnie nie jesteśmy już tylko profesjonalnym biurem projektowym.

Mniej więcej w połowie działalności zorientowaliśmy się, że pozostawienie inwestora z projektem w ręku i nawet najpiękniejszą wizualizacją nie działa i zwykle nie kończy się dobrze. Zamysł pozostaje w naszych głowach i na papierze, ponieważ wystarczy żeby kreatywny wykonawca sam dobrał do szarych płytek np. żółte fugi (smutny przypadek z życia projektanta). 

Ponieważ poważnie podchodzimy do swojej pracy i zależy nam, żeby projekty były realizowane z należytą dokładnością i w określonych standardach, zdecydowaliśmy się najpierw na ścisłą współpracę z zaufanymi wykonawcami, a kiedy to okazało się niewystarczające

przejęliśmy pełną kontrolę nad całym procesem wykonawczym

biorąc na siebie ciężar odpowiedzialności za wnętrze od początku do końca

 

Od profesjonalnego projektu architektury wnętrz, po przeprowadzenie remontu, dostarczenie całego know-how, niezbędnych specjalistów, zapewnienie frontu robót, zdjęcie z inwestora ciężaru i odpowiedzialności za wdrażanie projektu, pilnowanie standardów oraz ekip wykonawczych, a nawet pomoc w przeprowadzce i dwuletnią gwarancję na wykonane prace.

Dopiero taki zakres prac pozwala osiągnąć zamierzony efekt, daje nam niesamowitą satysfakcję i zadowolenie naszych klientów.

NASZA OFERTA OBEJMUJE PEŁNY PROCES REALIZACJI INWESTYCJI I DZIELI SIĘ NA 4 GŁÓWNE KATEGORIE:

 

oferta mango

PROJEKTY WNĘTRZ

WNĘTRZA MIESZKALNE

PROJEKTY WNĘTRZ MIESZKALNYCH

Realizujemy projekty architektury wnetrz:

 • domów,
 • rezydencji,
 • apartamentów,
 • mieszkań na wynajem krótko i długoterminowy

PROJEKTY KOMPLEKSOWE

To najpełniejszy proces projektowania wnętrz, dający najlepsze rezultaty. Zawiera projekt funkcjonalny, wizualizacje oraz komplet rysunków wykonawczych dla ekip wykonawczych. Obejmuje także dobór i zestawienie wszystkich materiałów, mebli, oświetlenia, elementów wyposażenia, materiałów dekoracyjnych, zewnętrznych elementów instalacyjnych, etc. Daje wiedzę o konkretnych ilościach oraz kosztach wyposażenia projektowanych wnętrz, które przed zakupem można modyfikować dostosowując do planowanego budżetu.

Pozwala naturalnie przejść inwestorowi całą drogę kreacji wnętrza. Jest to podróż, która zaczyna się od nakreślenia celu, od wnikliwego przebadania zindywidualizowanych oczekiwań co do stylu, kolorystyki, przez wypracowanie najistotniejszych i indywidualnych ról jakie wnętrze ma pełnić. Podróż pełna doznań estetycznych i emocjonalnych, zachwytu nad detalem, doświadczeń faktury, koloru, światła i tkaniny.

Celem finalnym jest projekt DOMU, który latami ma zachwycać pięknem, użytkowością i być tym jedynym miejscem na ziemi, siedliskiem do którego wraca się zawsze z utęsknieniem.

Polecany inwestorom świadomym, że dobry projekt jest bazą każdej udanej realizacji, podstawą stworzenia wygodnego i nietuzinkowego wnętrza. Dedykowany tym, którzy wiedzą, że bez dokładnych informacji remont pójdzie na żywioł. Bez konkretnego zaplanowania i przemyślenia wszystkich elementów wnętrza efekt finalny będzie podyktowany przez wykonawcę, przypadek lub kończący się budżet.

Pełny proces projektowy dla mieszkania o powierzchni 100m2 trwa 3-6 miesięcy.

PROJEKTY CZĘŚCIOWE

Realizujemy także projekty częściowe np. sam projekt funkcjonalny, sama wizualizacja lub projekt wykonawczy bez wizualizacji. Są to rozwiązania idealne dla osób, które wiedzą czego chcą.  Są ograniczone budżetem lub czasem. Projekt bez wizualizacji, jest wariantem ekonomiczniejszym i szybszym, jednak wymaga dużej wyobraźni przestrzennej lub znacznie większego kredytu zaufania ze strony inwestora.

Doświadczenie pokazuje, częściowe projekty nie są żadnym ograniczeniem dla naszej wyobraźni i potrafimy zrealizować je także na najwyższym poziomie. Przykładem wnętrza, które powstało bez wizualizacji z naszego portfolio jest Dom Podróżników w podkrakowskich Mogilanach.

PROJEKTY ONLINE

Projekt on-line nie różni się od kompleksowego projektu jakością, czy zakresem wykonania. Podobnie jak ten ostatni tworzony jest od podstaw z tą różnicą, że wszystkie szczegóły dopracowywane i konsultowane są zdalnie (mail, telefon, skype).

W ten sposób projektujemy wnętrza dla naszych inwestorów z zagranicy, z Berlina, Rzymu, Nowego Jorku oraz dla klientów z dalszych zakątków Polski, takich jak: Gdańsk, Gdynia, Sopot, Wrocław, Warszawa, Poznań

Polecane osobom, którym podoba się nasza stylistyka projektowa, lecz posiadają inwestycję poza obszarem naszych działań. Także dla osób, które posiadają nieruchomość na terenie Krakowa i okolic, a same pozostają poza granicami Polski lub z różnych przyczyn nie mogą osobiście uczestniczyć w spotkaniach w naszej pracowni.

Zdalne projekty wnętrz opierają się na planach i zdjęciach dostarczonych przez inwestora. Na życzenie inwestora, po umówionych kosztach dojazdu możemy dokonać inwentaryzacji na miejscu. Projekty „na odległość” standardowo nie są realizowane w wariancie „pod klucz”, jednakże w zależności od konkretnej lokalizacji możemy zapewnić częściową lub pełną obsługę wykonawczą oraz dostarczenie materiałów na miejsce inwestycji.

czytaj więcej

Kreujemy przestrzeń do życia, pracy i odpoczynku dla naszych inwestorów. Aby jak najdokładniej spersonalizować oczekiwania i potrzeby, za pomocą autorskiego Arkusza Preferencji Klienta, dokonujemy wnikliwej analizy potrzeb naszych inwestorów i tym oczekiwaniom podporządkowujemy kierunek projektowania. Szczególną wagę przywiązujemy do użytkowości i ergonomii projektowanych wnętrz. Nasze projekty są nie tylko piękne, lecz do granic funkcjonalne. Każda rzecz ma swoje miejsce, a każdy fragment przestrzeni jest zagospodarowany, tak by łatwo było utrzymać porządek i by naszym klientom żyło się wygodnie.

Wnętrza mieszkalne były pierwszą usługą, jaką Mango Studio realizowało dla swoich klientów. Dziś tamci klienci wracają po drugie i trzecie mieszkanie, apartament na wynajem, mieszkanie dla dzieci.

Obecnie 12 letnie doświadczenie w projektowaniu wnętrz mieszkalnych pozwala nam się stawiać w czołówce krakowskich biur projektowych. Jest to specjalizacja, która nie ma przed nami tajemnic.

WNĘTRZA KOMERCYJNE/ LOKALE UŻYTKOWE

PROJEKTY WNĘTRZ KOMERCYJNYCH/ PROJEKTY LOKALI UŻYTKOWYCH

Projektujemy wnętrza komercyjne:

 • sklepów,
 • lokali handlowych,
 • kancelarii adwokackich,
 • gabinetów lekarskich, kosmetycznych, stomatologicznych, medycyny estetycznej
 • biur,
 • stref wellness & SPA, basenów,
 • itp.

PROJEKTY dla HoReCa

Specjalizujemy się w projektach wnętrz dla gastronomii. Zrealizowaliśmy dziesiątki lokali gastronomicznych, m.i.: restauracji, kawiarni, resto barów, piekarni, cukierni, restauracji orientalnych, kuchni dla cateringu.

Zapewniamy potrzebne uzgodnienia:

 • opracowujemy kompletną dokumentację projektową z opinią rzeczoznawcy sanitarnego i BHP,
 • dostarczamy opis technologiczny dla SANEPID, uzgodnienia p. poż oraz wojewódzkiego konserwatora zabytków
 • opracowujemy książkę HACCAP
 • przygotowujemy projekt technologiczny dla zaplecza kuchennego restauracji
 • dostarczamy wytyczne dla branż wod-kan., gaz,  elektrycznej, wentylacji i klimatyzacji

PROJEKTY dla DEWELOPERÓW

Realizujemy projekty domów, rezydencji, mieszkań, apartamentów. Wnętrza mieszkalne to była pierwsza usługa jaką Mango Studio realizowało dla swoich klientów. Dziś tamci klienci wracają po drugie i trzecie mieszkanie, apartament na wynajem, czy projekt restauracji. Obecnie 11 letnie doświadczenie w projektowaniu wnętrz mieszkalnych pozwala nam się stawiać w czołówce krakowskich biur projektowych. Jest to specjalizacja, która nie ma przed nami tajemnic.

czytaj więcej

Projektujemy przez pryzmat celów biznesowych tak, by realizować wytyczone założenia istotne z punktu widzenia naszych inwestorów oraz ich przyszłych klientów. Dla konkretnej branży określamy specyfikę projektową oraz rozpracowujemy grupę docelową danej firmy.

Profesjonalny, przykuwający uwagę wystrój wnętrza wpływa na prestiż lokalu, jego odbiór, chęć przebywania i ponownego powrotu przez konsumentów. Zasady visual merchandisingu zastosowane w praktyce, sposoby odpowiedniej ekspozycji towaru, strategia prezentacji produktu, prowadzenia klienta, zabiegi sensoryczne i optyczne przekładają się w pośredni sposób na wzrost efektów sprzedażowych.

Projektowana, doskonale rozplanowana przestrzeń staje się narzędziem wspierającym sprzedaż, pracowników lokalu i doskonale dopełnia profesjonalną działalność naszych klientów. Nasze metamorfozy wnętrz przyczyniły się wielokrotnie do wzrostu ilości odwiedzających, co potwierdzają referencje naszych klientów biznesowych.

Dla naszych klientów, by zachować maksymalną spójność z koncepcją wnętrza, zaprojektujemy także kompletną identyfikację wizualną, materiały pos miękkie i twarde (logo, wizytówki, ulotki, standy, roll-upy, szyldy, lightboxy, toppery). Zajmiemy się oznakowaniem i obrandowaniem lokalu.

SPRZEDAŻ MATERIAŁÓW WYKOŃCZENIOWYCH

SPRZEDAŻ MATERIAŁÓW WYKOŃCZENIOWYCH

Działamy na rynku wnętrzarskim od 2007r. Mamy dostęp do najlepszego wyposażenia w najniższych cenach.  Współpracując z salonami wyposażenia wnętrz w Krakowie lub zamawiając wyposażenie przez internet nasi klienci mogą skorzystać z wypracowanych przez nas upustów i rabatów oraz przy wykończeniu „pod klucz” z dodatkowej różnicy zakupów na 8% Vacie.

PŁYTKI, CERAMIKA I ARMATURA

SPIEKI WIELKOFORMATOWE

W naszej ofercie mamy dobre ceny na spieki kwarcowe, laminam, neolith, tubądzin gresy 120 x 240, etc.

 

PODŁOGI DREWNIANE

autorska kolekcja desek podłogowych warstwowych

SCHODY I BALUSTRADY

nasza pracownia metaloplastyki zajuje się szerokopojątą obróbką metali i szkła

POSADZKI ŻYWICZNE CEMENTOWE

BETON I DEKORACJE

przecierki na ścianach, struktury betonowe, betonowe płyty o różnych kolorach i kształtach

 

WYKOŃCZENIE WNĘTRZ

REMONTY POD KLUCZ

Ekipa wykończeniowa Mango Studio realizuje nawet najbardziej wymagające projekty. Kompleksowość prac obejmuje m.in.  wylewki, wyburzenia, wzmocnienia, praca murarskie, instalacyjne, gładzie, zabudowy g-k, malowanie, łazienki, gresy, wentyacja i klimetyzacja, itp.

 

RENOWACJA I KONSERWACJA ZABYTKÓW

piaskowanie i renowacja cegły, sztukowanie, szycie murów, uzupełnianie kamieniami i piaskowcem, postarzenia ścian, restaurowanie polichromii itp, malowanie odpowiednimi produktami do zabytkowych, wilgotnych ścian

SZTUKATERIE I TAPETOWANIE

sztukaterie gipsowe oraz z poliuretanu, kładzenie tapet winylowych, na flizelinie, fototapet, tapet metalicznych oraz tkanych

 

NAZDÓR

ZASTĘPSTWO INWESTORSKIE

Jest to pełna obsługa inwestycji podczas realizacji projektu oraz wykonawstwa „pod klucz”. Architekt prowadzący wraz z zespołem dopilnowuje wszystkich potrzebnych zamówień materiałów oraz elementów wyposażenia niezbędnych do prowadzenia prac wykonawczych, przejmuje kontakty i korespondencję ze sklepami, dostawcami i wykonawcami poszczególnych prac, razem z kierownikiem budowy koordynuje cały proces realizacji, poszczególne zespoły fachowców oraz podwykonawców, dostawy materiałów, pomiary, montaże, organizuje odbiór przesyłek meblowych, ich wniesienie i złożenie, zapewnia sprzątanie grubsze oraz finalne, w razie potrzeby zorganizuje przeprowadzkę. Zajmuje się reklamacjami wadliwych towarów i usług, zapewnia obsługę prawną.

Raportuje inwestorowi bieżący stan budowy w postaci zdjęć oraz cotygodniowego podsumowania danego etapu prac wraz z działaniami planowanymi na kolejny tydzień.

Jest to usługa szczególnie polecana osobom pełniącym odpowiedzialne funkcje, które nie mają czasu, ochoty, wiedzy czy możliwości zająć się prowadzeniem remontu. Dla osób wymagających, którym zależy na wysokim standardzie wykonania. Sprawdzi się perfekcyjnie w przypadku osób mieszkających za granicą, które nabyły nieruchomość i chciałyby urządzić ją zdalnie. Dla tych, którzy planują powrót do kraju lub nabyli apartament pod wynajem. Dla osób, które posiadają wymagającą pracę lub często wyjeżdżają w delegację i nie mają fizycznie możliwości koordynowania budowy. Zastępstwo inwestorskie będzie wreszcie idealne także dla tych, którzy nie mają wiedzy z dziedziny budownictwa i obawiają się nierzetelnego wykonawstwa. Wówczas kontakt odbywa się drogą mailową oraz telefonicznie, a inwestor ma świadomość pełnej kontroli nad sytuacją.

NADZÓR AUTORSKI

To pojedyncze wizyty na budowie  w przypadku kiedy inwestor posiada własną, zaprzyjaźnioną ekipę wykonawczą. Wówczas współpracujemy z określoną osobą odpowiedzialną za prace, wyjaśniając bieżące tematy.

USŁUGI DODATKOWE

KONSULTACJE PROJEKTOWE / PORADY ARCHITEKTA WNĘTRZ

Nie zawsze potrzebny jest pełny zakres projektowy. Często inwestorzy potrzebują jedynie zweryfikować swoje pomysły żeby utwierdzić się w przekonaniu o słuszności wyboru danego zestawu materiałów przed zakupem, oczekują pomocy w rozplanowaniu oświetlenia i elektryki, gubią się w doborze kolorystyki, itp. W takich wypadkach oferujemy doraźną godzinową pomoc.

PROJEKT ZMIAN LOKATORSKICH

To usługa polecana osobomnizdecydowanym.

HOME STAGING

Jest to profesjonalne przygotowanie nieruchomości na sprzedaż, mądre wydobycie całego jej potencjału. Odpowiednimi zabiegami można podnieść wartość nieruchomości nawet o 10%. Analizy wykazują, że nieruchomości po zastosowaniu usługi home stagingu ponad dwukrotnie szybciej znajdują swoich nabywców. O pozytywnym nastawieniu do mieszkania decyduje pierwszych kilka sekund. Dobre pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz.

Wypożyczamy także dodatki oraz aranżujemy profesjonalne sesje zdjęciowe.

ODBIORY MIESZKAŃ/ TERMOWIZJA

Oferujemy profesjonalne odbiory mieszkań dewelopersich. Robimy pomiary termowizyjne, sporządzamy raport.

PRZED ZAKUPEM MIESZKANIA

Jeśli nosisz się z zakupem własnego „M” pomożemy Ci przeanalizować wady i zalety wszystkich rozważanych przez Ciebie układów mieszkań. Pokażemy czarno na białym wszystkie możliwości i ograniczenia danych rzutów, odrzucimy układy błędne, nieustawne, pokażemy dodatkowy potencjał, a w razie potrzeby pomożemy przy odbiorze.

Jesteśmy otwarci na różne formy współpracy

Specjalizujemy się w projektach wnętrz, wykonawstwie „pod klucz” jak i kompletnej obsłudze inwestycji. Realizujemy same projekty, projekty z wykonawstwem lub samo wykonawstwo. 

Obsługujemy inwestorów z własnym projektem z biur projektowych, które nie oferują wykonawstwa i nadzoru. Nasze kierunkowe wykształcenie, doświadczenie i charakter działalności pozwala nam na prowadzenie projektów zewnętrznych bez szkody dla utraty ich walorów estetycznych oraz funkcjonalnych.