Pracownia MANGO STUDIO Architektury Wnętrz i Ogrodów powstała w Krakowie w 2007 r.

Jest to kameralny zespół projektowy specjalizujący się we wnętrzach stylowych i klasycznych, którego znakiem rozpoznawczym jest wyjątkowa atmosfera współpracy i bardzo osobiste podejście do klientów.

Pracownia specjalizuje się w projektowaniu przestrzeni prywatnych oraz projektach dla gastronomii: kawiarnie, restauracje, piekarnie w stylu francuskich patisserie, resto bary.

O nas

przecinek 2 m

KAROLINA DROGOSZCZ 

przecinek 2 m
karolina

Z wykształcenia dyplomowany inżynier budownictwa oraz architekt wnętrz. Absolwentka kierunku Konstrukcji Budowlanych Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Politechniki Łódzkiej oraz Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi. Uzupełniająco ukończyła Architekturę Wnętrz na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, a swoje kompetencje nieustannie poszerza uczestnicząc w szkoleniach, konferencjach oraz targach branżowych, zarówno polskich, jak i zagranicznych.

W zawodzie architekta wnętrz pracuje od blisko dwudziestu lat. Swoje bogate doświadczenie zdobywała między innymi w pracowni projektowej Blok Art z Łodzi oraz w krakowskich pracowniach: B2Studio na stanowisku asystenta architekta; Studio Formy jako samodzielny architekt wnętrz oraz M-Invest, portugalskiej grupy Mota-Engil Central Europe jako inżynier budowy. Ma też na koncie zagraniczny staż w prestiżowej pracowni John Duffy Design Group w Dublinie.

Od 2013 r. należy do Rady Przedsiębiorców Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Aktywnie współtworzy branżę i upowszechnia wiedzę o architekturze, uczestnicząc jako prelegentka i panelistka w licznych konferencjach, a także wypowiadając się w roli eksperta na łamach prasy specjalistycznej i pism wnętrzarskich.

Jest założycielką i projektantką krakowskiej pracowni Mango Studio. W jej pracowni powstają głównie stylowe wnętrza mieszkalne klasy premium dla prywatnych inwestorów oraz nietuzinkowe projekty dla HoReCa, głównie dla gastronomii. Od 2007 roku wraz ze swoim zespołem pomaga klientom w spełnianiu marzeń o pięknych i wygodnych wnętrzach. Dlatego oprócz projektowania zajmuje się też realizacją projektów w standardzie „pod klucz”, zapewniając pełne zastępstwo inwestorskie dla zapracowanych i wymagających zleceniodawców.

Wyróżnikiem Karoliny Drogoszcz jest wielokierunkowe wykształcenie jako architekta wnętrz oraz – komplementarnie – w dziedzinie inżynierii budowlanej, dzięki czemu projekty, które powstają w jej pracowni łączą artystyczne wyczucie z inżynierską precyzją. Projektantkę cechuje pełna świadomość złożoności procesu projektowego, w którym forma, funkcja i konstrukcja muszą współistnieć na równorzędnych zasadach. Jeśli dodamy do tego wieloletnie doświadczenie zdobywane na wszystkich etapach realizacji – od rozrysowania projektu i wprowadzania go w życie na budowie, po ostatnie szlify uwzględniające pomoc w doborze elementów wystroju – zrozumiałe stanie się zaufanie i zadowolenie klientów Mango Studio.

przecinek 2 m

KATARZYNA ABRAMOWICZ

przecinek 2 m
katarzyna

 Posiada dyplom architekta wnętrz krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Architektury Wnętrz.

Doświadczenie w zawodzie zdobywała najpierw w biurze projektowym Aranż-Art w Krakowie, a następnie w Mango Studio, które od 2011 roku współtworzy jako Główny Projektant.

Oprócz projektowania wnętrz, zajmuje się też zewnętrzną powierzchnią budynku – wspiera zewnętrzne biura architektoniczne w tworzeniu elewacji. Jej dziełem jest między innymi nowe oblicze wieżowca „Ślizgowiec” usytuowanego w centrum Katowic.

We wnętrzach preferuje zaskakujące środki wyrazu i eklektyczne zestawienia starego z nowym, klasycznego z nowoczesnym i niemożliwego z możliwym. Te aranżacyjne mariaże prezentują się świetnie za sprawą jej intuicji artystycznej, niebywałej pamięci koloru oraz ciągłej potrzeby kreowania piękna.

Katarzyna jest projektantką bezkompromisową. Zdeterminowana w poszukiwaniach doskonałych koncepcji i najlepszych rozwiązań architektonicznych w powierzonych wnętrzach. Swobodnie bawi się kolorem, formą i detalem.

Posiada niespożyty potencjał twórczy, który powoduje, że będąc architektką wnętrz, spełnia się też jako malarka, rysowniczka i rzeźbiarka. Od kilku lat prowadzi własną pracownię rysunku i malarstwa „Catherine Atelier”, w ramach której tworzy obrazy, które trafiają później na ściany projektowanych przez nas wnętrz.

Nic dziwnego, Katarzyna to urodzona artystka, estetka, słowem – osobowość twórcza.

przecinek 2 m

KATARZYNA KUKUŁKA-ORŁOWSKA

przecinek 2 m
kasia

Dyplomowana projektantka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Wzornictwa Przemysłowego.

Zaczynała od stażu w firmie Bajo produkującej ekologiczne zabawki, a następnie pracowała jako grafik w HeyDay Studio projektując identyfikację wizualną firm, logotypy, opakowania oraz materiały reklamowe. Dzięki tym doświadczeniom posiada niezwykłą świadomość detalu, wrażliwość  materiałową, potrafi w idealny i często zaskakujący sposób dobrać wyposażenie do projektowanych wnętrz. Jest aktywna także na innych polach zawodowych. Była członkiem zespołu przy projekcie wayfindingu, biorąc czynny udział w opracowywaniu systemu wskazywania drogi dla Szpitala Profamilia w Rzeszowie, a także prelegentką w Instytucie Polskiej Akademii Nauk.

W Mango Studio pracuje głównie jako projektant i logistyk prowadzonych inwestycji, choć działa wielokierunkowo. Budowy nieustannie wymagają błyskawicznego działania, wówczas jest wsparciem inwestora oraz ekip wykonawczych. Doskonale porusza się na rynku wyposażenia wnętrz, który nie ma przed nią tajemnic dzięki temu,  że na bieżąco śledzi nowinki dizajnerskie i testuje nowe rozwiązania technologiczne. Jej olbrzymie biblioteki materiałowe to bogate źródło wnętrzarskich inspiracji. Stanowią one nieocenioną pomoc dla klientów przy dokonywaniu wyborów aranżacji. Jeśli Kasia czegoś nie znajdzie, oznacza to, że tego po prostu nie ma.

W centrum jej zainteresowań znajduje się sztuka dwudziestego wieku, głównie malarstwo i rzeźba.

przecinek 2 m

MARCIN LISTOŚ

przecinek 2 m

W grupie Mango Studio znajduje się także męski pierwiastek, który wspiera nas w większych realizacjach.

To architekt z uprawnieniami do projektowania bez ograniczeń w specjalności architektonicznej, o prawie dwudziestoletnim doświadczeniu. W 2012 r. zajął I miejsce w Konkursie „Profesjonaliści Forbsa 2012r.” zawody zaufania publicznego w kategorii „Architekt”. W MANGO STUDIO zajmuje się projektowaniem domów, budynków komercyjnych, elewacji, realizuje rozbudowy i przebudowy istniejących obiektów.

KW1_4163finm